Obchody Święta Niepodległości w Olsztynie – atrakcje i wydarzenia

0
33

W tym roku obchody Święta Niepodległości w całym kraju będą naprawdę wyjątkowe – w końcu to setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Jakie atrakcje przygotowano w Olsztynie z okazji dnia 11 listopada? Jedno jest pewne – świętowanie będzie trwało trzy dni, rozpocznie się w piątek od Gali ,,100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę’’, która będzie odbywać się w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie.
W sobotę 10 listopada 2018 roku w Olsztynie odbędzie się Piknik Militarny pod hasłem ,,Służymy Niepodległej”. Jeszcze w tym samym dniu Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa organizuje specjalną zbiórkę krwi pod hasłem ,, 100 litrów krwi na 100-lecie niepodległości’’.
Oficjalna część obchodów Święta Niepodległości rozpocznie się w niedzielę o godzinie 11.00 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona w Bazylice Konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie. Następnie zaplanowano przemarsz na Plac Solidarności pod Pomniki Wolności Ojczyzny, Niepodległościowy Apel Pamięci, salwę honorowa oraz defiladę kompanii honorowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here