Stan jakości powietrza w Polsce – jak wygląda sytuacja w Olsztynie?

0
18

Niestety, w wielu regionach Polski pojawił się dzisiaj smog, a stan zanieczyszczeń powietrza nawet kilkaset razy przekroczył dozwolone normy. Gdzie sytuacja prezentuje się najgorzej? Jaki stan powietrza odnotowano w Olsztynie?

Na szczęście mieszkańcy Olsztyna mogą dzisiaj oddychać w miarę dobrym powietrzem. Podobny stan powietrza jak w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego odnotowano również w Lublinie, Jeleniej Górze, Olsztynie, Łodzi, Wrocławiu oraz Trójmieście. Jeszcze lepszy stan powietrza jest w województwie zachodniopomorskim.
Niestety sytuacja w innych regionach Polski jest o wiele, wiele gorsza. Tradycyjnie już spore przekroczenie norm odnotowano na Górnym Śląsku, a zwłaszcza w Rybniku, Mysłowicach i Piekarach Śląskich. Zanieczyszczenia w tych miastach przekroczyło 600 procent normy.
Najgorsza sytuacja jest w Krakowie – najmocniej zanieczyszczona jest obecnie północno-zachodnia część miasta. Z kolei w centrum Warszawy jakość powietrza jest zła lub bardzo zła – normy zostały przekroczone o ponad 200 procent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here