Jak wybrać tę idealną? 6 zasad doboru sukni ślubnych

0
73

To jedna z pierwszych decyzji koniecznych do podjęcia podczas organizacji ślubu i wesela. Suknie ślubne i wybór tej jedynej, wymarzonej, nie należy do łatwych. Na szczęście jest kilka zasad, które ułatwiają podjęcie decyzji.

Po pierwsze – twój komfort

To reguła, o której panny młode zapominają, albo często bagatelizują. Tymczasem jest to najważniejszy element udanego wyboru. W sukni ślubnej musisz czuć się komfortowy. Pewność siebie, zadowolenie i dobre samopoczucie – to zestaw kluczy do udanego wesela! Dlatego mając do wyboru kilka kreacji, zdecyduj się na tą, w której czujesz się po prostu dobrze. Nawet kosztem odrzucenie wymarzonego fasonu, o którym myślałaś od lat.

Po drugie – więcej nie znaczy lepiej

W salonie sukni ślubnych zazwyczaj znajdziesz ogromną ofertę sukni ślubnych. Przymierzanie każdej po kolei paradoksalnie nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wprowadzi niepotrzebne zamieszanie i mętlik w głowie. Spróbuj zaufać wykwalifikowanym specjalistom. Dzięki ich doświadczeniu, prawdopodobnie po krótkiej obserwacji i poznaniu twoich preferencji, dobiorą dla ciebie tylko kilka propozycji, za to uszytych „na miarę” dla ciebie.

Po trzecie – weź ze sobą wsparcie

Twoja mama, siostra albo dobra przyjaciółka – każda z tych osób zna cię na wylot i idealnie sprawdzi się, jako twój osobisty doradca. Dlatego postaraj się zabrać jedną lub dwie bliskie osoby na przymiarkę. Takie „usługi” mogą być na wagę złota i pozwolą na podjęcie dobrego wyboru. Co ciekawe, coraz częściej zdarza się, że do salonu razem z panią młodą przychodzi także przyszły pan młody. Przesądy, przesądami, ale jak widać często dawne zwyczaje przegrywają z praktyką stosowania i użytecznością.

Po czwarte – wybierz salon z renomą

To ważny aspekt, na który warto zwrócić uwagę. Przeczytaj recenzje salonu lub pracowni krawieckiej w Internecie i mediach społecznościowych. Dzięki temu zyskasz gwarancję, że suknia zostanie uszyta z wysokich jakościowo materiałów, a przede wszystkim model będzie identyczny z oryginałem. I to co być może najważniejsze – nie będzie żadnych opóźnień!

Po piąte – poszukiwania zacznij wcześnie

Termin realizacji zamówienia sukni ślubnej wynosi zazwyczaj od dwóch do czterech miesięcy. O tym trzeba pamiętać, zwłaszcza kiedy planujemy wesele z niewielkim wyprzedzeniem czasowym. Termin oczekiwania może być różny, w zależności od popularności salonu sukien ślubnych, a także od okresu kiedy kreacja jest zamawiana. Najwięcej ślubów zawieranych jest w okresie od marca do października. I to wówczas trzeba liczyć się z dłuższym czasem oczekiwania na suknię.

Po szóste – pamiętaj o drugiej połówce

Wybierając dodatki do sukni ślubnej warto pomyśleć o tym, jak będzie wyglądał twój partner. Będziecie przecież stanowić jedną całość i dobrze żeby wasze stroje były do siebie zbliżone, a na pewno, by ze sobą nie kontrastowały. Dobrze dobrane stylizacje wzmocnią efekt „wow” podczas ceremonii, a wy będziecie czuć się razem jeszcze lepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here