Kupuj mieszkanie rozsądnie w Katowicach!

0
13

Planujesz zakup mieszkania? Nieraz jest to naprawdę ciężka decyzja. Rynek pierwotny, czy rynek wtórny? Mieszkanie zrobione pod klucz, czy w stanie deweloperskim? Zobacz na co warto zwrócić uwagę. Liczy się m.in. lokalizacja, stan budynku i rozkład pomieszczeń. Wszystko inne możesz z czasem zmodyfikować.

Gdzie szukać mieszkania na sprzedaż – Katowice, przykład

Jako przykład weźmiemy mieszkania w Katowicach. Na początku musisz określić swój budżet – to co odłożyłeś, albo na jaką kwotę jesteś w stanie wziąć kredyt. Później określ jaka lokalizacja Cię interesuje. Śródmieście jest dobrym wyborem dla tych, którzy wolą w aktywnej okolicy mieć mieszkania. Katowice bardziej zielone, np. Ligota czy Panewniki to odpowiednie miejsce dla tych, którzy cenią sobie spokojne otoczenie. Wśród młodych rodzin dużą popularnością cieszy się Osiedle Tysiąclecia, umiejscowione tuż przy Parku Śląskim. W tej okolicy jest dobrze rozwinięta infrastruktura dla młodych rodzin, ale jest to dość blisko centrum.

Sprawdź budynek i instalacje!

Po zakupie mieszkania możesz spokojnie zmieniać w nim wszystko co Ci się nie podoba. Jednak kilku rzeczy nie zmienisz – chodzi o stan samego budynku czy instalacji. Możesz zadbać o rury i przewody znajdujące się na terenie mieszkania, ale nie na części wspólnej. Dlatego możesz wybrać mieszkanie, które ma nieestetyczne gniazdka elektryczne, ale słaby napór wody powinien już budzić Twoje obawy. Jeśli nie jesteś do końca przekonany do budynku – nie podoba Ci się zaniedbana klatka schodowa, brak zewnętrznego ocieplenia czy niesprawna brama wjazdowa – nie nastawiaj się na to, że to się szybko zmieni. Oceniając mieszkanie, zwracaj dużą uwagę na budynek i jego stan techniczny.

„Wolałabym kuchnię po prawej stronie…”

Wiele rzeczy możesz w mieszkaniu zmienić – przenieść część ścian, dodać drzwi, poprzenosić włączniki czy dodać gniazdka. Czasem jesteś w stanie zmienić położenie kuchni czy łazienki, ale nieraz jest to niemal niemożliwe ze względu na zlokalizowanie odpowiednich pionów instalacyjnych czy przeniesienie złącz. Dlatego wybierając mieszkanie zwracaj uwagę na rozkład pomieszczeń. Miej na uwadze że drobne poprawki możesz spokojnie wykonać, a części już nie dasz rady, np. poszerzenia pokoju usuwając ścianę nośną. Kiedy przeglądasz mieszkanie i już na tym etapie planujesz zmiany – od razu pytaj czy jest to możliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here