Kilkadziesiąt hektarów lasów zostanie wyciętych dla samolotów

0
16

Około 21 hektarów lasu przy lotnisku w Dajtkach zostanie wycięte. Powodem jest decyzja Urzędu Lotnictwa Cywilnego, w której las jest określony jako przeszkoda lotnicza. Najstarszy las ma wyciąć aeroklub, a 4 hektary młodego lasu zostanie dla leśników do usunięcia.

Na mocy trzech decyzji Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego wydanych w 2016 roku, las za lotniskiem w Dajtkach musi zostać usunięty. Mowa o 21 hektarach, które mogłyby pomieścić aż 29 boisk piłkarskich. Las jest bardzo urozmaicony – najstarsze drzewostany mają około 95 lat, są egzemplarze nawet 150-letnie. Bliżej lotniska znajdują się młode drzewa z jedenastoletniej uprawy. Występujące tam gatunki to przeważnie sosny, brzozy, świerki i dęby.

Leśnicy oznaczyli już teren na którym są przeszkody lotnicze. Wszystkie drzewostany zasadzone po wejściu w życie ustawy Prawo Lotnicze muszą zostać usunięte przez Nadleśnictwo Kudypy. Drzewa starsze, sprzed 17 listopada 2002 roku zostaną usunięte przez aeroklub. Niedługo zaczną się dokładne pomiary.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here