Tusze i tonery do drukarek – jakie wybrać?

0
86

Tusze i tonery do drukarek – ich zakup nierzadko przyprawia o ból głowy nowych posiadaczy drukarek. Koszty eksploatacji potrafią bowiem mocno podwyższyć wysokość utrzymania urządzenia drukujących. Na co warto zwrócić uwagę kupując drukarki?

Tusze do drukarek – jakie są koszty użytkowania?

Najważniejszym czynnikiem jest model drukarki, który zakupimy. Im popularniejszy tym łatwiej znaleźć tusze bądź tonery do drukowania będące zamiennikami. Zdarza się bowiem, że po zakupie drukarki rzadziej dostępnej na rynku, ale stosunkowo w dobrej cenie, w toku eksploatacji okazuje się, że koszty utrzymania gwałtowanie rosną. Dlatego najlepiej przed wybraniem się do sklepu warto zrobić dokładny research. Przejrzeć szczegółowe opinie w Internecie i sprawdzić, jakie tusze (oryginały lub zamienniki) pojawiają się w sklepach. Jeśli są to egzemplarze pasujące do naszej drukarki, możemy być niemal pewni, że ich zakup nie będzie należał do trudnych. Oczywiście warto też spojrzeć, w jakiej cenie są wybrane modele.

Tusze do drukarek – dwa rodzaje, o których warto wiedzieć

Tusze przeznaczone są do drukarek atramentowych. Co do zasady wyróżniamy ich dwa rodzaje:

– tusz pigmentowy – nazwa wywodzi się od jego specyfiki. Zawiera drobne, stałe cząstki (pigmenty). Uznawany jest za odporny na warunki zewnętrzne, takie jak np. działanie promieni UV, tarcie czy zabrudzenia.
– tusz barwnikowy – inaczej kropelkowy. Jest przeciwieństwem pigmentowego i niestety jest słabo odporny na działania zewnętrzne. Jego zaletą jest wysoka jakość wydruku osiągana za pomocą maleńkich kropli tworzących jednorodny płyn.
Pamiętajmy, że wybór odpowiedniego tuszu będzie miał istotne znaczenia dla jakości wydruku.

Tonery do laserówek

Tonery to wkłady do drukarek laserowych, które zasadniczo spełniają podobną rolę, jak tusze do drukarek. Tonery to w praktyce pojemniki zawierające barwną, proszkową substancję. Podczas drukowania naładowany elektrycznie proszek zamienia się w tekst lub grafikę. W ten sposób powstaje klarowny i czysty wydruk.

Oryginały czy zamienniki?

Pytanie, które należy zadać sobie jeszcze przed zakupem drukarki. Nierzadko bowiem koszty eksploatacji mogą znacznie przewyższać nasze oczekiwania. Dlatego warto sprawdzić, ile kosztują dedykowane do wybranego urządzenia tonery i tusze. Zarówno oryginały, jak i zamienniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here