Planujesz transport towarów? Będziesz musiał to dobrze zorganizować!

0
12

Niezależnie od branży, jeśli Twój biznes potrzebuje dużej dostawy lub wysyłki towarów, zwracasz się do firmy transportowej. Jak wybrać odpowiednią firmę? Co Ci się przyda?

Firma spedycyjna i transportowa w jednym

Najwygodniej, jeśli Twoją logistyką zajmuje się jedna firma. Świadcząc jednocześnie usługi spedycji i transportu, takie firmy mają znacznie usprawnioną komunikację i w razie problemów o wiele łatwiej jest je rozwiązać. Z punktu widzenia klienta, łatwiej jest nawiązać kontakt tylko z jedną firmą i ją rozliczać, bez obawy o strony trzecie. Kompleksowość firmy spedycyjnej zmniejsza też liczbę papierologii oraz cenę.

Najważniejsze cechy spedytora

Transportujesz walizki? Komputery? Przyda Ci się profesjonalista, który zadba o Twój towar. Odpowiedzialna firma transportowa zajmie się całym procesem od A do Z. Wybierz takiego spedytora, co do którego masz pewność, że zna aktualnie obowiązujące prawo i procedury – zarówno polskie, jak i międzynarodowe, europejskie i lokalne. Dzięki temu będziesz wiedział, że wwozisz towar zgodnie z prawem. Pamiętaj o tym, żeby wszystkie ustalenia, oferty i gwarancje otrzymać na piśmie – na papierze lub mailowo, a nie tylko słownie. Dzięki temu będziesz miał potwierdzenie, jak usługa ma wyglądać i będziesz mógł dochodzić swoich praw, w przypadku nienależycie wykonanego transportu.

Dobry przewoźnik to kompleksowość

W zależności od tego czy masz do przewozu naprawdę dużą liczbę towarów, czy tylko kilka palet, zainteresuj się transportem całopojazdowym lub drobnicowym. Ten drugi nie wymaga wykupienia całego TIRa, więc przyda się do sporadycznych dostaw. Sprawdź z jakimi przewoźnikami współpracuje wybrana przez Ciebie firma spedycyjna oraz czy ma partnerstwo z międzynarodowymi spółkami i agencjami celnymi. Dzięki umiejętnie wybranej firmie spedycyjnej, będziesz miał pewność że Twoje towary sprawnie i bezpiecznie dotrą do miejsca docelowego, a Ty zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Ostatnim krokiem jest sprawdzenie taboru pojazdów. Czy jest ich wystarczająco, czy są nowe i w dobrym stanie technicznym? Ważne, aby flota była przystosowana do międzynarodowych norm transportowych. Zwiększa to bezpieczeństwo towarów oraz szanse na to, że transport przebiegnie bezproblemowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here