Jaki kalendarz wybrać? 4 popularne modele

0
110

Szukasz idealnego kalendarza dla siebie? Nie wiesz, jaki model wybrać? Podpowiadamy, które rodzaje kalendarzy będą dla ciebie dobrym rozwiązaniem.

Na nowy rok warto wybrać dobre kalendarze. 2019 już coraz bliżej!

Pomimo wszechobecnej dostępności Internetu i posiadania smartfonów, papierowa kalendarze nadal cieszą się dużym zainteresowaniem. Często stanowią bowiem także notatniki, które służą do zapisywania najważniejszych informacji. Taki model kalendarzy to kalendarze książkowe. Mają różne formaty: od dużych (A4), po małe, które zmieszczą się w każdej kieszeni. Zazwyczaj mają elegancki krój, podkreślający wagę zapisywanych z nich informacji. Zdarza się, że ich właściciele wykorzystują je jako dzienniki.

Kalendarze ścienne

Kojarzone przede wszystkim z biurami. Nic dziwnego. Kalendarze ścienne mogą być wykorzystywane przez wiele osób jednocześnie. Możemy wyróżnić między innymi: kalendarze jednoplanszowe (nazywane też plakatowymi) i wieloplanszowe. Cenione są nie tylko z tytułu swojej praktyczności, ale też potencjału marketingowego. Z reguły oprócz grafiki lub zdjęcia, na kalendarzach ściennych pojawia się też sporo wolnej przestrzeni wykorzystywanej pod kątem reklamowym. To zresztą dobry pomysł na zamieszczenie treści promocyjnej. Kalendarze zazwyczaj trafiają na ściany na pełen rok czasu. Przez cały ten okres reklama w postaci loga firmy bądź chwytliwego hasła reklamowego „pracuje” i podnosi świadomość marki wśród odbiorców.

Notesy biznesowe

Stanowią połączenie kalendarzy i ekskluzywnych notatników. Powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów. Jeśli chcesz, by notes był widoczny np. podczas rozmów biznesowych, warto zadbać też o jego design, wielkość i krój. Pamiętaj, że taki notes umocni twój wizerunek. I odwrotnie – źle dobrany, może negatywnie oddziaływać na postrzeganie twojej firmy.

Kalendarze biurowe

Kalendarze w wersji mini. Stawiane na biurkach, najczęściej w formie tekturowej. Zazwyczaj niewielkich rozmiarów. Mają być praktyczne i pozwalać na szybkie rzucenie okiem na datę. Ich dodatkowym atutem jest pozostawienie wolnego pola do prowadzenia zapisków.

Jak wybrać?

Kalendarze papierowe wbrew pozorom cały czas trzymają się mocno i nic nie wskazuje na to, aby miały stracić na swojej popularności. Cenione są za trwałość, szybki dostęp i sprawną możliwość zapisywania informacji. Wybierając idealny dla siebie model warto kierować się ich funkcjonalnością, ale nie bez znaczenia będzie także ich design. Te dwa czynniki powinny pozwolić na dokonanie dobrego wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here