Uwagę policji przykuła mazda holująca volkswagena. Oboje kierowcy mieli po 2,5 promila

0
12

Policjanci z woj. warmińsko-mazurskiego zwrócili uwagę na dwa poruszające się auta – mazdę holującą volkswagena. Na początku sądzili, że kierowcy mogą potrzebować pomocy. Okazało się jednak że oboje mieli po 2,5 promila.

W niedzielę około godziny 20 nidziccy policjanci zauważyli na drodze mazdę holującą volkswagena. Dwa auta jednak poruszały się dosyć dziwnie. Z początku funkcjonariusze pomyśleli, że mogą po prostu potrzebować pomocy. Jednakże po zatrzymaniu auta wyczuli u 36-latka zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Sprawdzili również kierowcą Golfa, który był holowany. 25-latek również był pijany, miał ponad 2,5 promila alkoholu. Co więcej – okazało się, że ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów na trzy lata.

Obydwaj kierowcy usłyszą zarzut kierowania pojazdu pod wpływem alkoholu, za co grozi im do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i kara pieniężna. 25-latek dodatkowo usłyszy zarzut złamania zakazu prowadzenia pojazdów, za co grozi mu dodatkowe 3 lata pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here